ICEHORSE FESTIVAL is the largest indoor WRL-competition for Icelandic horses in the world. More than 280 riders will compete in both Sport A and Sport B classes during the 4 days of celebration of the Icelandic horses in Messecenter Herning, Denmark.
Premium Members 79 DKR. (read more about Premium Membership)
(as a Premium Member you can also watch video on demand)
Basic Members/ Pay pr view 199 DKR
(only access to LIVE-stream, not video on demand)
Program
37 Responses
Min computer skriver: “Denne annonce anvendte for mange ressourcer på din enhed, så Chrome har fjernet den.”
Hvad gør jeg?
Du opdaterer bare sitet
Jeg kan sagtens se live stream fra telefonen men når jeg vil caste det til tv, bliver den bare ved med at loade er der noget jeg kan gøre ?
Du finder muligvis svar på dit spørgsmål her https://zibrasportequest.com/da/ofte-stillede-spoergsmaal/
Jeg får besked om at det kræver for mange rssourcer at afspille.
Jeg har prøvet på flere enheder nu. Hvad gør jeg?
Du opdaterer bare sitet
Kommer der kommentatorer på et tidspunkt ligesom sidste gang i 2019?
Der er kommentatorer 🙂
Ja, nu er der.. ☺️☺️
Kan det passe at jeg skal betale yderligere 79 kr som premium medlem for at se live?
Ja, det koster 79 kroner for premium-medlemmer at se med og 199 kroner for basismedlemmer.
Der står man kan se det hvis man har premium medlemskab
Det har jeg men kan alligevel ikke få lov et se det
Det koster 79 kroner for premium-medlemmer at se med og 199 kroner for basismedlemmer.
Hej hvorfor kan jeg ikke se med Live når jeg er Premium Medlem? Hjælp!!!!
Det koster 79 kroner for premium-medlemmer at se med og 199 kroner for basismedlemmer.
Er også premium medlem, men kan stadig ikke se det, der står at jeg skal blive premium medlem for 79 kr.
Hvad gør jeg så?
Hej Malene,
Det koster 79 kr for Premium-medlemmer og 199 kr for Basismedlemmer at se med.
Har lige betalt for et premium abonnement men Ian ikke se noget?
Det koster 79 kroner for premium-medlemmer at se med og 199 kroner for basismedlemmer.
Første gang jeg prøver dette
Er oprettet som premium medlem og har købt adgang – gælder det så jeg kan se med alle dagene?
Ja, så kan du se med alle dage
Hvor finder jeg klasserne fra i går d. 7. April?
Hej Marianne,
Hvis du er Premium-medlem og har købt adgang til eventet, kan du se de tidligere klasser i arkivet. Du finder det i fanen ‘Videoarkiv’ i menuen i topbjælken.
Kan det virkelig passe, at man ikke kan få lov til at caste det til sit TV, hvis man er logget ind og afspiller via telefon?
Hej Julie,
Det kan man sagtens. Du skal bare gøre videoafspilleren til fuld skærm på din telefon, før du caster.
Skal der betales 79kr pr gang, jeg kigger med i denne weekend, eller er det 79kr for alle dage? Udtrykket per view er ikke særligt præcist vh Lise
Hej Lise,
De 79 kr giver adgang til hele eventet og videoarkivet, så du kan også se klasserne efterfølgende, hvis der er noget, du ikke får med live.
Hej
jeg har premium abonnement og under Premium abonnementsbeskrivelsen står der at Premuíum abonnementet giver fuld adgang til live events, – men når jeg forsøger at tilgå icehorse eventet bliver jeg afkrævet 79 kr. ?
mvh Mie
Ja, man betaler yderligere 79 kr. for adgang til Icehorse:) Men stadig billigere end at købe adgang kun til dette event uden Premium:)
Hej Mie,
Ja, Icehorse eventet koster 199 kr for basismedlemmer og 79 kr for Premium-medlemmer at se. Premium-medlemskab giver adgang til alle artikler, arkivet og næsten alle live-events. Det står også beskrevet her https://zibrasportequest.com/da/bliv-premium/
Det er så fint. Blot ikke det der står, når jeg går ind under mit abonnement for at tjekke indholdet for mit premium abonnement. Her står der blot “Live events fuld adgang.” … Jeg har ikke været omkring fanen “bliv premium medlem”, da jeg allerede var medlem.
Hej! Nogen fortalte at man kan se nogle af de tidligere klasser når man har købt Premium medlemskab og adgang til Icehorse. Nogen der ved hvordan man gør?
Hej Ida,
Hvis du klikker over på fanen ‘Videoarkiv’ i menuen i topbjælken, kan du se videoerne fra Icehorse 🙂
Hvorfor kan jeg ikke komme ind og se det? Jeg er medlem…
Hej Malene,
Det koster 79 kr for Premium-medlemmer og 199 kr for Basismedlemmer at se med.
Hvor kan man se hvem der speaker? 🙂
På Icehorse Festivals Facebookside er de rigtig gode til at skrive hvem der speaker i de enkelte klasser.